Zápal prostaty

Zápal prostaty

Zápal prostaty patrí k najčastejším mužským chorobám. Prostata je žľaza, ktorú majú len muži a nachádza sa pod močovým mechúrom. Ak prostatu napadnú baktérie, vzniká zápal, ktorý sa nazýva prostatitída. Do prostaty sa väčšinou baktérie dostávajú močovou trubicou. Pri tomto zápale sa vyskytuje silná bolesť pri močení, ktorú pacient cíti v miestach podbruška a prechádza až do chrbtice.

Príznaky spojené s týmto ochorením sú najčastejšie horúčka a zimnica,, výtok pri močení, bolesti v slabinách ale aj v rozkroku. Časté nutkanie na toaletu a vylučovanie moču v menších dávkach je sprevádzané už spomínanou  bolesťou a výtokom.

Baktérie, ktoré spôsobujú tento nepríjemný zápal môžu mať pôvod aj v krvi alebo v lymfatickom systéme. Príčinou môže však byť aj úraz alebo nachladnutie prostaty. Niekedy je zápal prostaty spôsobený aj samotným zápalom močovej trubice.

Toto ochorenie prostaty sa lieči antibiotikami a pokojom na lôžku. Zmierniť priebeh zápalu sa môže aj prikladaním teplých zábalov na oblasť ochorenia. Nezanedbajte toto ochorenie, nedoliečenie môže spôsobiť aj chronický zápal prostaty alebo napadnúť aj iné orgány. Ako prevencia proti tomuto ochoreniu sa udáva aj pravidelný pohlavný styk, respektíve ejakulácia, kedy sa vraj nazbierané baktérie vylúčia spolu s ejakulátom. Problémy s prostatou má na Slovensku viac než polovica mužského pohlavia.

Na problémy s prostatou sa používajú prípravky s obsahom Saw Palmetto, čo je nízka palmovitá rastlina z juhu USA. Účinkuje aj ako afrodiziakum, na zlepšenie libida a má močopudné vlastnosti, dobre pôsobí na prečistenie vylučovacieho systému a je vhodné na dlhodobé užívanie.

Ďalšie zaujímavé odkazy:

  • Zápal močového mechúra Zápal močového mechúra alebo inak povedané cystitída je nepríjemné […]
  • Zápal apendixu Pod názvom zápal apendixu rozumieme zápal slepého čreva no však […]
  • Zápal krvi Zápal krvi alebo „otrava krvi“ je hovorové označenie pre zápal […]
  • Zápal pošvy Veľmi častou príčinou, prečo navštevujú ženy a dievčatá […]
  • Zápal okostice Zápal okostice alebo odborne lekársky povedané periostitis je […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.