Chronické zápaly

Chronické zápaly

Chronických zápalov existuje nespočetné množstvo. Takmer z každého klasického zápalu sa môže postupom času a zanedbaním liečby neskôr vyvinúť chronický zápal daného miesta alebo orgánu. Často liečbu postihnutého miesta podceňujeme a myslíme si, že nás to časom prejde, avšak nie vždy je to tak. Naša lenivosť nás tak môže dostať do nepríjemnej situácie a nalomiť naše cenné zdravie.

Medzi najčastejšie chronické zápaly patria:

Chronický zápal mandlí – toto ochorenie sa odborne nazýva tonzilitída. Je zapríčinené opakovanými angínami. Po silnom zápale hrdla, ktorý sa často opakuje vznikajú na povrchu podnebných mandlí malé priehlbinky, jazvičky. V priestore, ktorý vzniká v priehlbinkách sa vytvára priaznivé miesto pre tvorbu mikróbov a tým stále pretrváva tlejúci zápal. Tieto vzniknuté rany sa dajú zmierniť a hojiť vysokým príjmom tekutín a kloktaním napríklad šalviou.

Chronický zápal močových ciest je ochorenie, ktoré pretrváva už dlhšiu dobu. Obyčajný zápal močových ciest nebol dostatočne alebo vôbec liečený a tak zápal pretrváva. Zápal býva zapríčinený baktériami, hubami alebo vírusmi. Toto ochorenie sa lieči po vyšetrení ranného moču nasadením antibiotík.

Chronický zápal priedušiek je najčastejšie sa vyskytujúce ochorenie najmä u fajčiarov, ktorí podcenili opakované zápaly priedušiek. Pri tomto ochorení sa u pacienta môže neskôr vyskytnúť aj astma a problémy s hornými dýchacími cestami.

Ďalšie zaujímavé odkazy:

  • Zápal kože Zápaly kože vyvolávajú predovšetkým  hnisotvorné mikróby alebo sú […]
  • Zápal ciev Vznik tohto zápalového ochorenia ciev spôsobuje zhoršenie prietoku […]
  • Zápal svalov Zápal svalov je ochorenie, ktoré sprevádza veľká bolesť. Vznik […]
  • Zápal krvi Zápal krvi alebo „otrava krvi“ je hovorové označenie pre zápal […]
  • Zápal vaječníkov Zápal vaječníkov je závažné ochorenie, ktorým sú postihnuté […]

Skúsenosti a názory:
Názor na “Chronické zápaly

  1. anna

    A ja mam problem. Zo synom . Pred mesiacom som zbadala ze ked boldlhsie vonku a bolo chladno scervenel a robia sa mu pupEncea vemlmy ho to svrby. A vteple po 20minutatach zmizlo mu. Bola som na alergii a zystylo sa mu ze prekonal chronycky zapal a teras to ma v krvy. Casto Ma aj zvecsene uzlyny .chcem sa opytat cy moze sa zapal takto prejavovat.teras berie penycilyn az tri mesiacemusy brat neuskody muto ked bide brat tolko.A poprosim o radu nejaky caj alebo nieco. Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.